5 tipů, jak si nepokazit léto nachlazením

Bolest v krku

Že nastydnout můžete jen v zimě? Bylo by krásné, kdyby to tak bylo. Onemocnět ale můžete i v létě a na vině je často klimatizace. Pokud pracujete v klimatizovaném prostředí nebo používáte klimatizaci v autě, přečtěte si našich 5 tipů a předejděte nachlazení!

1) Nepřehánějte to s ochlazováním

Rozdíl mezi teplotou venku a v klimatizovaném prostředí by neměl být vyšší než 5 ˚C. Myslete na to při nastavování klimatizace v autě nebo doma, v práci se zkuste na rozumné teplotě domluvit s kolegy. Jestli máte v práci jako v chladničce, doneste si z domova svetr a ponožky a nesnažte se zimu přetrpět.

Pro lidské tělo je náročné vyrovnat se s velkými teplotními výkyvy. Proto teplotu v autě snižujte postupně a nepřekračujte zmiňovaný 5 ˚C rozdíl oproti venkovní teplotě.

cestování s klimatizací v autě

2) Pijte a zvlhčujte sliznice

Klimatizace vysušuje sliznice, které mají za úkol chránit naše tělo před vniknutím bakterií. Proto zkuste sliznicím s ochranou pomoct dodržováním dostatečného pitného režimu.

Pro zvlhčení nosní sliznice můžete použít také sprej do nosu z mořské vody. Sprej se vám bude hodit i při delší cestě letadlem, kde je vzduch velmi suchý a v malém uzavřeném prostředí se navíc snadno šíří bacily.

3) Odsedněte si od klimatizace

Klimatizace by vám nikdy neměla foukat přímo na obličej nebo tělo, v takovém případě si můžete být téměř jistí, že prochladnete a onemocníte. Proto si nesedejte na místo, kam klimatizace fouká studený vzduch, a v autě se snažte proud vzduchu nasměrovat tak, aby nefoukal přímo na vás.

v práci s klimatizací

4) Myjte si ruce

Klimatizace s dlouho nevyměněným filtrem zahlcuje místnost bakteriemi. Proto si pravidelně myjte ruce, nebo mějte při ruce alespoň antibakteriální gel. Pokud máte klimatizaci doma nebo v autě, pravidelně ji čistěte a měňte filtr.

5) Při prvních příznacích nachlazení mějte po ruce pomocníka

Pro jistotu mějte v kabelce nebo tašce Tantum Verde. Působí proti zánětu a bolesti v krku – díky tomu vám pomůže ve chvíli, kdy ucítíte nachlazení a počínající bolest v krku.

Nebo vyzkoušejte naše pastilky na podrážděný krk Tantum Natura (doplněk stravy) na bázi propolisu s vitamínem C a zinkem. Pastilky bojují s nepříjemnými pocity a drážděním v krku, pomáhají proti chrapotu, škrabání, vysychání sliznice a jsou vhodné i v období nadměrného stresu a únavy.

tantum natura lemon honey

Máte nějaké osvědčené tipy, jak předcházet letnímu nachlazení? Napište nám je do komentářů. A jestli vyrážíte na dovolenou, užijte si ji a pořádně se zrelaxujte. I to zdraví prospívá. 🙂

Tantum Verde, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Eucalyptus, Tantum Verde Orange and Honey, Tantum Verde spray a Tantum Verde spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.