Přecházíte nemoc? Zaděláváte si na zdravotní komplikace

NachlazeníPrevence

Při velkých změnách teplot je naše imunita nejvíce oslabená a jsme tak náchylnější k respiračním onemocněním a různým virózám. Máte ve zvyku nemoci přecházet? Nemusí se vám to ve výsledku vyplatit. Jaké může mít následky třeba neléčená chřipka?

„To přechodím…”
–⁠ Jste si tím jistí?

Určitě jste už někdy zažili situaci, kdy se přihlásila nemoc o slovo v tu nejméně vhodnou chvíli – ve škole vás čekají náročné zkoušky, v práci vám hoří deadliny nebo se chystáte na dlouho plánovanou dovolenou. Rozhodli jste se mávnout nad příznaky rukou? Jejich ignorováním ohrožujete nejen své zdraví, ale také zdraví svého okolí. Především v současné situaci není ideální chodit po světě s nemocí, nechcete přece své kolegy nakazit nachlazením, natož virózou nebo onemocněním covid-19. Buďte ohleduplní a vyhněte se raději společnému kontaktu.

Žena smrká do kapesníku

V případě, že nemoci opakovaně ignorujete, váš organismus postupně slábne. Tělo totiž vynakládá větší úsilí na boj s neléčenou nemocí a bakterie a viry napáchají o to více škody. Zaděláváte si tak třeba na zánět průdušek nebo těžký zápal plic. Pokud ke všemu nemáte správný spánkový režim a nepijete denně dostatek tekutin, nemoci se budou opakovaně a ve větší míře vracet.

Řekněte ano odpočinku

Cítíte se vyčerpaní a jde na vás nachlazení? Dopřejte svému tělu to, co potřebuje, a zalezte si na pár dní do peřin. Nezapomínejte ani na pravidelné posilování imunity a sáhněte po potřebných vitamínech. Při nachlazení je nejúčinnější vitamín C, který pomůže zmírnit příznaky.

TIP: Přečtěte si článek, jak zachovat co nejvíce vitamínů přímo v potravinách!

Nevynechejte silné pomocníky

Rozhodně nešlápnete vedle, když zvýšíte příjem tekutin. Vařte si třeba bylinkové čaje, které pomohou vaše tělo prohřát a fungují zároveň jako podpůrná léčba při nachlazení.

Pokud vás trápí bolest v krku, sáhněte po pastilkách Tantum Verde, u kterých si navíc můžete vybrat hned ze 4 příjemných příchutí –⁠ citron, pomeranč a med, mint a eukalyptus. Pastilky nejenže ulevují od bolesti, ale také účinně léčí zánět v krku i ústech a usnadňují polykání. Mohou je navíc používat děti už od 6 let.

Pastilka Tantum Verde je předávána pacientovi

Pokud ani po pár dnech nachlazení nepoleví, je na čase vyhledat pomoc lékaře a nemoc řádně přeléčit.

Pastilky Tantum Verde Mint, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Orange and Honey a Tantum Verde Eukalyptus obsahují benzydamin-hydrochlorid. Léky k místnímu užití v krku a ústech. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.