Nachlazení v létě: Jak na prevenci a léčbu

Bolest v krkuNachlazeníPrevence

Klimatizace, chladné nápoje – nachlazení vás může zaskočit, i když je venku přes 30 stupňů. Jak si tedy neotrávit slunné dny ucpaným nosem a bolestmi hlavy nebo bolestí v krku?

Jak předejít nachlazení v létě

Vynechejte led

Milujete vychlazené domácí limonády a neobejdete se bez ledové kávy? Chladné nápoje můžou tělu způsobit šok a potrápit tak vaše zdraví. Ledu se proto raději vyhněte a nepijte nápoje chladnější než 15 stupňů.  Nejlepší volbou jsou vlažné nebo teplé čaje. Třeba zelený čaj vás účinně ochladí i bez kostek ledu.

bylinkový čaj

Buďte opatrní s klimatizací

Za okny je přes 30 stupňů a klimatizace v kanceláři vám jede naplno? Tak si zaděláváte na slušné nachlazení, zánět dutin nebo zablokovanou páteř. Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl přesáhnout 5 stupňů. Nikdy na sebe nenechte klimatizaci přímo foukat. I když je lehký vánek příjemný, následná rýma, bolesti hlavy a ztuhlý krk už tak příjemné nebudou.

To platí i o klimatizaci v autě – při kratších cestách nepřekračujte teplotní rozdíl o víc než zmiňovaných 5 stupňů. Pokud se chystáte na delší cestu, může vyšší teplota otupit vaše smysly. V tom případě se nebojte klimatizaci nastavit na nižší teplotu. Než dojedete do cíle, postupně teplotu v autě zvyšujte, aby vaše tělo nedostalo z venkovního vedra šok.

Vyhýbejte se teplotním šokům

Vyhýbejte se velkým výkyvům teplot nejen v přítomnosti klimatizace. Nepodceňujte zejména letní večery – raději si s sebou vždy přibalte něco teplého na sebe. Po opalování si také vždy dejte čas na aklimatizaci, stejně tak při pobytu u vody – skoky do ledové vody z lehátka si odpusťte.

Paní mění teplotu na termostatu

Dodržujte pitný režim

Klimatizace a suchý vzduch vysušuje sliznice, které mají za úkol chránit naše tělo před vniknutím bakterií. Proto zkuste sliznicím s ochranou pomoct pravidelným přísunem tekutin. V letním horku si dopřejte denně i dva až tři litry nealkoholických nápojů.

Dbejte na prevenci

Velmi důležité je také pravidelné mytí rukou (viry a bakterie se mohou přenést dotykem) a celkové předcházení situacím, které by mohly způsobit oslabení organismu – dopřát byste si měli zejména kvalitní spánek a dostatek vitamínů.

TIP: Mějte po ruce doplněk stravy Tantum Natura. Měkké pastilky jsou vhodné už pro děti od 3 let a bojují s nepříjemnými pocity a drážděním v krku, pomáhají při hlasové námaze, škrábání, vysychání sliznice a jsou vhodné i v období nadměrného stresu a únavy.


Co dělat, když v létě nastydnete?

Regenerujte

Zatímco v zimě byste se schoulili s horkým čajem do postele, v létě už to tak lákavá představa není. Víme, je to otrava ležet v posteli, když je venku tak krásně, ale dodržujte klidový režim, dopřejte tělu čas na regeneraci a zvolněte. Taky hodně pijte – především čaje (samozřejmě bez ledu) a za chvíli budete fit. Pro rychlou úlevu od horečky, bolesti nebo ucpaného nosu použijte lék Tantogrip – stačí jej rozmíchat v teplé nebo studené či chladnější vodě a do 20 minut vám bude lépe.

Nemocná paní odpočívá v posteli

Abyste v létě neztratili hlas, přečtěte si, jak o něj pečovat.

Sáhněte po pastilkách

Chystáte se na teambuilding nebo na dovolenou, ale bolest v krku nevěstí nic dobrého? Sáhněte po Tantum Verde. Působí proti zánětu a bolesti v krku – díky tomu vám pomůže ve chvíli, kdy ucítíte nachlazení a počínající bolest v krku.

Nezapomeňte si přibalit i už zmiňovaný doplněk stravy Tantum Natura. Ten vytváří na sliznici krku ochranný film, obsahuje vitamín C, propolis a zinek – látku důležitou pro správnou funkci imunity.

Zvýšenou dávku vitamínu C a zinku jako podporu imunity doporučuje i viceprezident České lékárnické komory Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Jak se v létě léčíte vy? Podělte se s vašimi typy do komentářů na našem Facebooku.

Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Tantogrip citrón, Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Léky k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. Tantum Natura je doplněk stravy.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.