Další informace

Ne. Tantum Verde je registrovaný lék, jehož účinnost a bezpečnost je prokázána a ověřena klinickými studiemi, lékárníky a lékaři. Přípravky prodávané v supermarketech do této kategorie nepatří, o jejich účinnosti a bezpečnosti data k dispozici nejsou.

Ano, bolest v krku může mít i jiné příčiny (např. pobyt v klimatizovaných/přetopených místnostech, kouření apod.)

Tantum Verde Spray Forte je 2krát silnější než Tantum Verde Spray. Má také 2krát vyšší obsah účinné látky – 3 mg benzydamin hydrochloridu. Je určen pro dospělé pacienty v dávce 3 stříknutí 3krát denně. Tantum Verde sprej obsahuje 1,5 mg benzydamin hydrochloridu a je určen pro děti od 6 let a pro dospělé.

Ne, Tantum Verde je možné použít  i po návštěvě zubního lékaře (popř. po stomatochirurgických zákrocích v dutině ústní) ke zmírnění bolesti. Zde je vhodný především Tantum Verde ve formě roztoku.

Ano, k léčbě aftů je možné použít všechny formy léku.

Tantum Verde je možno použít při jakémkoliv zánětlivém onemocnění v dutině ústní a krku. Nejlepší výsledky má však při léčbě bolesti v krku a u začínající angíny.

Tantum Verde a děti

Ano, Tantum Verde Roztok mohou užívat děti i dospělí. Dětem od 4 let, které neumí kloktat, se ústní dutina vytírá tamponem namočeným v neředěném roztoku.

Ano, Tantum Verde sprej je určen pro děti od 6 let.

Ano, pastilky s jemnou citrónovou, nebo mátovou příchutí jsou vhodné pro děti od 6 let.

Tantum Verde a nežádoucí účinky

Podle klinických studií jsou vedlejší účinky Tantum Verde minimální a klinicky nevýznamné. Pacienti mohou mít po první aplikaci pocit trnutí jazyka, tento pocit by však měl odeznít během 5 minut.

Tantum Verde diabetici a celiaci

Ano. Tantum Verde neobsahuje cukr a mohou ho tak používat i diabetici.

Ano, přípravky Tantum Verde neobsahují lepek.