4 rady, jak bezpečně cestovat v „době pokoronavirové“

Prevence

Těšíte se na dovolenou celý rok a není síla, která by vás o ni připravila? Tak věřte, že letošní prázdniny budou tak trochu jiné, ale rozhodně budou jedinečné. Jak bezpečně cestovat a jaká hygienická opatření dodržovat, aby vám dovolenou nepokazila nemoc? Máme pro vás 4 tipy, které se vám budou hodit.

1.   Lékárnička

Štěstí přeje připraveným, a proto ať vyrážíte do hor nebo k vodě, bez lékárničky ani ránu. Při jejím balení myslete na počet dní, které na dovolené strávíte i kolik vás cestuje. Co vše by měla základní lékárnička obsahovat?

  • Voděodolné náplasti, pro děti samozřejmě obrázkové 🙂
  • Obinadlo
  • Manikurní nůžky
  • Léky proti alergii, ať dovolenou neprokýcháte
  • Léky od bolesti, aby vás nevyřadila bolest hlavy
  • Opalovací krém a pro případ, že to podceníte, se vám bude hodit i krém na popáleniny
  • Léky na cestovní nevolnost, pokud vás čeká jízda horskými serpentinami
  • Léky na zažívací problémy, protože k dovolené patří i dobré jídlo
  • Repelent, aby vám na dovolené nepil nikdo krev
  • Krém na pohmožděniny oceníte, když to přepísknete s horským výšlapem

Tip: Nezapomeňte do své lékárničky přibalit i členy Tantum rodiny: Tantum Verde, které vám pomůže od bolesti v krku nebo Tantogrip na snížení teploty a úlevu od bolesti hlavy i kloubů.

Ukazujeme, jak by mohla vypadat lékárnička na cesty.
A třeba takhle by mohla vypadat správná lékarnička na cesty

2.   Podpořte svou imunitu

Přestože si jedete na dovolenou primárně odpočinout, věřte nebo ne, cestování je velký stres a nápor na imunitu. Navíc i zcela nové prostředí plné neznámých bakterií je pro váš imunitní systém výzvou. Jak se tomu postavit? To nejmenší, co můžete pro svou obranyschopnost udělat, je dodat tělu vitamíny. Že je na to už pozdě? Není, pokud zvýšíte přísun vitamínů aspoň měsíc před odjezdem. Máte tedy nejvyšší čas začít! nastudujte si, jak posílit svoji imunitu.

3.   Čistota je půl zdraví

Mytí rukou je jedním ze základních hygienických pravidel, které jsme se naučili už jako malí. Umýt si ruce před jídlem i po něm, před i po použití toalety nebo po příchodu z venku nebylo nikdy více důležité. Určitě na něj nezapomínejte a věnujte mu minimálně 40 s. Dětem pomůže odříkání básničky nebo zazpívání písničky.

Nicméně ne vždy máte po ruce i mýdlo, a právě v takových situacích nejvíce oceníte antibakteriální gel. Ten mýdlo nejen spolehlivě nahradí, ale navíc se vejde akorát do kapsy. Jen ho nezapomenout použít. 

Použit antibakteriálního gelu na cesty.
Antibakteriální gel je skvělý společník nejen na cesty

Tip: Myjete si ruce správně? Svou techniku mytí rukou si můžete zkontrolovat zde.

4.   Mějte roušku i pro strýčka Příhodu

Přestože roušku můžete už ve většině případů odložit, stále zde zůstávají situace, kdy se bez ní neobejdete. Mezi ně patří jízda v MHD, v taxíku a pohyb v uzavřených prostorech jako jsou například obchody. Proto ať vyrážíte za jakýmkoliv dobrodružstvím, mějte u sebe vždy roušku. Ale pozor! Tato pravidla platí jen u nás v České republice. Pokud se chystáte do zahraničí, před odjezdem si zkontrolujte, jaká pravidla platí v dané zemi a případně na letištích, v autobusech či vlacích. Nezapomeňte si také položit otázku: Budu mít možnost použitou roušku sterilizovat? Pokud ne, přizpůsobte tomu počet jednorázových roušek.

Teď už zbývá jen zabalit kufry nebo nahodit batoh na záda a vyrazit. Se silnou imunitou, čistýma rukama a skvěle vybavenou lékárničkou, jste připraveni na všechny možné komplikace, které by vám dovolenou mohly překazit. Nedejte se a užijte si léto naplno!

Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták. Tantogrip citrón / Tantogrip pomeranč obsahují paracetamol a phenylephrin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.