8 zelených zázraků pro vaše zdraví

PrevenceVýživa

Zelený čtvrtek si zaslouží zelenou oslavu, nemyslíte? A zatímco někteří vyrazí na pivo, vy sáhněte po tom, co vaše tělo opravdu ocení. Zelené zázraky najdete mezi potravinami, které běžně používáte, i na zahradě.

Pistácie – mlsáním proti stresu

Možná to netušíte, ale pistácie je plná látek, které vám prospívají. Obsahuje mimo jiné vlákninu, bílkoviny, vitamín B6, měď a fosfor. Pomáhá snižovat stres a krevní tlak. A co může být při stresových situacích lepšího, než si mlsnout?

Brokolice – ideální na hubnutí

Dětmi nenáviděná, dospělými zbožňovaná. Brokolice je studnice vitamínu C, ale také vit. D, E a sk. B. Kromě nich obsahuje i železo, vápník a hořčík a oceníte ji i při hubnutí. Má totiž nízký obsah sacharidů a spoustu vody.

Avokádo a „dobrý tuk“

Není tuk jako tuk a avokádo je toho důkazem. Obsahuje mononenasycené tuky, které jsou pro tělo prospěšné, a kromě nich také vit. B, E, K a draslík.

Zelený čaj trumfne kávu

Dochází vám energie? Zkuste místo kávy kvalitní zelený čaj, budete překvapení, jak vás probere. Kromě povzbuzujících účinků působí také antioxidačně a odplavuje z těla škodliviny. Také podporuje imunitu a snižuje krevní tlak a cholesterol.

Opomíjená kapusta

Kdy jste měli naposledy kapustu? Tato opomíjená zelenina vám dodá vitamín C, antioxidanty, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny a minerály. Pomáhá předcházet vředům a podporuje látkovou výměnu.

Když kopřiva nežahá

Že jste se při pomyšlení na kopřivu oklepali? Stačí ji spařit vodou a přestane žahat. Obsahuje snadno stravitelné minerály, pročišťuje a podporuje trávení. Vyzkoušejte ji!

Lipový květ pomáhá se vypotit

Přírodní lék, který by vám doporučila i babička. Při nemoci podporuje pocení.

Pampeliška do salátu

Přidejte mladé pampeliškové listy do salátu, vaše tělo vám poděkuje. Podporuje metabolismus, její kořen zase pomáhá s očistou organismu. Listy obsahují vitamíny B, C a D, draslík, mangan a vápník.

Pamatujte, že pokud se dlouhodobě léčíte s nějakým onemocněním, měli byste výraznější změny v jídelníčku konzultovat se svým lékařem. I bylinky nebo zelenina se totiž mohou vzájemně ovlivňovat s vašimi léky.

Jaké zelené potraviny jste si oblíbili vy? Napište nám na náš Facebook!

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.