Bolest hlavy při nachlazení: jak ji zahnat?

ChřipkaNachlazení

Trápí vás při nachlazení nebo chřipce otupující bolest hlavy? V dnešním článku vám poradíme, jak s ní zatočit.

Proč mě z nachlazení bolí hlava?

Bolest hlavy při nachlazení může mít různé příčiny, které s jistotou určí jen váš lékař. Nejčastěji ho provází sinusitida (tedy zánět vedlejších nosních dutin, nazývaný také zastydlá, zadní nebo zaražená rýma) a/nebo rhinitida (tedy zánět sliznice nosu). A právě ucpané dutiny“ vedou ke známé a nepříjemné bolesti hlavy, která se stupňuje zvláště při předklonu nebo smrkání.

Tip: O nachlazení koluje mnoho nepravd a mýtů. Abyste se v nich lépe zorientovali, shrnuli jsme je do nového článku.

Žena sedí na gauči a bolí ji hlava.
Nepříjemná bolest hlavy z nachlazení

Nepodceňujte prevenci

Než si posvítíme na tipy, jak bolest hlavy zmírnit, máme tu pro vás několik rad, jak se naučit jí předcházet. Správná prevence je dlouhodobým a účinným pomocníkem, mějte ho proto na své straně!

Jak na to:

Vyzkoušejte lidové a přírodní triky

Prevenci máte v malíčku (nebo nezabírá) a zajímají vás další způsoby, jak si poradit s bolestí hlavy? Vyzkoušet můžete následující lidové a přírodní triky:

Inhalace pomáhá ženě od bolesti hlavy.
Inhalace je dobrý způsob, jak uvolnit ucpaté dutiny

Naučte se správně inhalovat

Inhalujte páru ze solného roztoku, nahradit ho můžete ale také lipovým čajem nebo jiným roztokem, který vám doporučí lékárník. Odvážnější mohou zkusit odvar z cibule. Páru inhalujte 2-3x denně z nádoby s horkou vodou, inhalace by měla trvat přibližně 10 minut. Aby se pára držela kolem vás, přehoďte si ručník přes hlavu. Účinnějším způsobem je však použít inhalátor, který pořídíte v lékárně.

Díky inhalaci se účinné látky dostanou přímo do dýchacích cest, kde začnou hned působit – rozpouští hleny a uvolňují ucpaný nos.

Vyzkoušejte Tantogrip

Jak „vypnout“ bolest hlavy, když přírodní léčba nezabírá? Vyzkoušejte lék Tantogrip citrón nebo Tantogrip pomeranč v prášku, který snadno rozpustíte v horké nebo studené vodě. Od příznaků nachlazení a chřipky ulevuje během 20 minut – kromě bolesti hlavy mírní i horečku a zimnici, otok nosní sliznice a bolest svalů či kloubů. Tantogrip vám navíc v lékárničce vydrží až 3 roky. Mějte ho pro příště po ruce!

Tip: Co dalšího se hodí mít v domácí lékárničce? Na toto téma jsme napsali článek, který pro vás může být užitečný.

Máte své vlastní rady a zkušenosti s léčbou bolesti hlavy při nachlazení a chřipce? Podělte se o ně s našimi fanoušky na sociálních sítích a napište nám komentář na Facebooku.

Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.