Jak si užít Vánoce ve zdraví

Bolest v krkuPrevence

Vánoce se kvapem blíží. Pojďte si připomenout, co dělat a nedělat, abyste si čas s rodinou užili bez zdravotních komplikací.

Nástrahy vánoční tabule

Naládovat se včelími úlky a maminčinými vyhlášenými perníčky, vyzkoušet bramborový salát od celé rodiny, abyste se přesvědčili, že vy ho děláte nejlépe a všechno zapíjet vaječným koňakem nebo svařákem? Kdo by se na to netěšil? Víme, že odolat svodům svátečních dobrot je obtížné, ale myslete i na své zdraví a snažte se ochutnávat v rozumné míře. Zejména pokud vás trápí zvýšený cholesterol nebo si musíte hlídat hladinu cukru, jsou pro vás svátky jednou velkou překážkovou dráhou. Pro takové případy s sebou na návštěvy noste zdravější varianty klasických dobrot.

Nestíháte? Žádný stres…

Vybrat dokonalé dárky, uklidit celý byt, napéct třicet druhů cukroví a strachovat se, že kvůli chystání štědrovečerní večeře nestihnete Popelku…O tom přece Vánoce nejsou. Smiřte se pro jednou s neumytými okny a užijte si svátky s vašimi nejbližšími bez zbytečného stresu. Vždyť o tom to přece celé je. 

TIP: Přečtěte si několik rad, jak se o Vánocích vyhnout stresu.

V kuchyni opatrně

Víte, že většina vánočních úrazů se odehraje v kuchyni? Není divu, když právě tam probíhají hlavní přípravy. Říznutí nebo popálenina se v nestřeženém okamžiku objeví jako nic. Až tedy budete kuchat kapra nebo krájet brambory do salátu, tak dvakrát měřte a jednou (a správně) řežte!

Bacha na bacily!

Rodinné návštěvy, výlety na hory, přetápěné místnosti a do toho teplotní výkyvy dělají z vánočních svátků ideální kombinaci pro šíření bakterií a virů. Co dělat, aby vám nachlazení nepokazilo svátky? Posilováním imunity na poslední chvíli to už nespasíte, ale můžete na to myslet do budoucna. Nezapomeňte na svátky doplnit domácí lékárničku.

Neměl by v ní chybět lék Tantum Verde, který vám uleví při bolesti i zánětu v krku.

Neztrácejte hlas

Přijít o Vánocích o hlas? Jak byste babičce vysvětlili, že už se do vás opravdu nevleze další porce bramborového salátu? Jestli ze sebe vydáváte místo slov chrapot, vyměňte studené minerálky za bylinkové čaje –  vždy hlídejte složení a střídejte je. Přečtěte si naše další tipy proti chrapotu i ztrátě hlasu.

Snad si díky našim radám užijete Vánoce v plném zdraví. Nezapomeňte nám napsat do komentářů, jak jste si s vánočními nástrahami poradili.

Tantum Verde obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.