5 způsobů, jak marodovi vyjádřit lásku beze slov

Nachlazení

Máte doma maroda? Kromě toho, že se potřebuje vyležet a zbavit bacilů – pomůže mu opora někoho blízkého. Jak tedy mu nejlépe pomoci? Vaši podporou a malými projevy lásky, které se obejdou beze slov.

1. Udržujte dobrou náladu

Nikdo není rád nemocný. A když jde o vašeho partnera nebo dítě, sami víte, jak to chodí. Leží pod peřinou zachumlaný až po uši, nudí se a trápí. Nejlepším lékem na zvednutí nálady je vaše společnost. Pusťte mu jeho oblíbený film a společně se při sledování zasmějte nebo mu předčítejte z knihy, třeba i z té pohádkové. Nevadí, že už to není žádné mrně. Návrat do dětských let potěší i dospělého.

2. Postarejte se o teplo

Rtuť v teploměru vyletěla nahoru, marod kašle a je malátný? Okamžitě do tepla! A než se vypotí, staňte se jeho strážným andělem. Každá maličkost totiž pomůže a zahřeje u srdce. Doneste mu teplé ponožky a přikryjte ho, když se ve spánku odkope. Pravidelně mu vyměňujte teplé a studené obklady a nakonec převlečte propocené povlečení. V čistém se hned každý cítí lépe.

Tip: Nejen teplo, ale i čerstvý vzduch je důležitý. Nezapomeňte proto pravidelně a intenzivně na pár minut vyvětrat, ať se v místnosti nedrží bacily.

3. Připravte domácí medicínu

To nejmenší, co můžete pro své nemocné dítě nebo partnera udělat, je donést mu do postele teplý čaj. Obzvlášť pokud marod leží v horečkách, i vstát z postele může být momentálně nad jeho síly. Pro rychlejší uzdravení připravte některý ze zaručených receptů ze zázvoru, citronu a medu. Postup je jednoduchý a tyto přírodní medicíny se hodí i jako prevence, aby brzy neonemocněla celá rodina. Zkuste třeba cibulový med na nachlazení podle našeho videa:

4. Něco teplého do žaludku

Jestliže nemocný po nějaké době vykoukne zpod peřiny a má chuť na něco k jídlu, je to dobré znamení. K úplnému zotavení mu pomůže například poctivý kuřecí vývar nebo česnečka, nejlépe ta podle tajného babiččina receptu. Zkrátka se postarejte, aby do sebe dostal teplé a výživné jídlo a pro jednou mu odpusťte, když bude chtít jíst v posteli. Věřte nám, že vám to nezapomene.

Tip: Nevíte, co narychlo připravit? Použijte naše zimní recepty proti nachlazení.

5. Skočte do lékárny pro rychlého pomocníka

Když je marod v teple, má po ruce čaj nebo polévku a cítí se díky vaší péči dobře, zbývá už jen jediné. Zajděte do lékárny pro přípravky Tantum Family, které s bacily zaručené zatočí. Proti bolesti a zánětu v krku nasaďte pastilky nebo sprej Tantum Verde a na úlevu od chřipky a nachlazení rozpustný nápoj Tantogrip, který jednoduše připravíte teplý i studený. A hlavně nezapomeňte, že každé laskavé gesto se počítá.

Jak to chodí u vás doma? Je pro vás péče o nemocného samozřejmostí nebo jsme vás právě inspirovali? Budeme rádi, pokud se s námi na Facebooku podělíte o další tipy, jak marodovi vyjádřit lásku beze slov.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.