Z chřipky zpátky do akce? Víme, jak na to!

Chřipka

Bolavé klouby, hlava jako střep, plné kapsy posmrkaných kapesníků a k tomu ještě pocit, že žhnete víc než Slunce… Tak přesně tohle období je tady. Přečtěte si, jak se z chřipky dostat co nejrychleji.

Bolavé klouby, hlava jako střep, plné kapsy posmrkaných kapesníků a k tomu ještě pocit, že žhnete víc než Slunce… Tak přesně tohle období je tady. Přečtěte si, jak se z chřipky dostat co nejrychleji.

Odpočívejte

Nejlépe svému tělu ulevíte, když si naordinujete minimálně 3 dny odpočinku. Tělo tak získá dost sil na boj s nemocí.

žena leží v posteli a spí

Chce to rychlou pomoc? Sáhněte po Tantogripu

Co dělat, když musíte vyzvednout děti ze školy, na pracovním stole se vám kupí papíry a na večeři se má stavit tchyně? Nápoj připravený z léku Tantogrip vám uleví od příznaků chřipky dřív, než v posteli zkouknete jeden díl Přátel. Navíc ho můžete připravit i svým dětem – je vhodný už od 12 let. Dáte si ho pěkně zatepla, nebo raději ve studené variantě?

Jste si jistí, že jde o chřipku? Možná vás skolilo „obyčejné“ nachlazení. Přečtěte si, jak je od sebe rozeznat.

Rozdíly odborně popisuje také Česká lékárnická komora ve svém dokumentu k doporučenému postupu léčby.

Poťte se

Horečka je obranným mechanismem proti infekci, ale ne vždy s ní můžete „fungovat“. Chcete se jí zbavit co nejdříve? Jednoduše ji vypoťte. Pokud trápí vaše děti, raději horečku srážejte. Skvěle k tomu poslouží studené zábaly.

Hodně pijte

Abyste ze sebe nevypotili i duši, nezapomeňte doplňovat tekutiny. Ideální je čistá voda nebo bylinkové čaje, které vám uleví od některých příznaků. Nejrůznější směsi najdete v lékárně, ale osvědčenou klasikou je čaj z lipového květu, který podporuje produkci potu a moči. Pomůže vám tak dostat chřipku z těla ven. Navíc uleví od kašle a rozpouští hleny.

čtení knihy a pití čaje

Doplňte vitamíny

Vše, co obsahuje vitamín C, je během chřipky váš nejlepší kamarád. I když na jídlo nemáte pomyšlení, zařaďte do svého jídelníčku citrusy nebo třeba rakytník. Vyzkoušet můžete i echinaceu, která se sbírá právě na podzim. Připravíte z ní čaj, tinkturu i sirup.

Česká lékárnická komora doporučuje také přípravky s hlívou ústřičnou a betaglukany.

Příští sezónu nezapomeňte na očkování

Nechcete si chřipkou projít znovu? Zvažte příští rok očkování, které vás před ní ochrání. Chřipkový vir je bohužel chytrá potvůrka, která neustále mutuje, proto je nutné očkování každoročně „aktualizovat“.

Jak očkování funguje a jak vzniká vakcína na daný rok? To už jsme pro vás sepsali v tomto článku. Věnujte mu minutku!

Jaký je váš zaručený recept proti chřipce? Napište nám do komentářů na Facebooku.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.