6 věcí, kterým se raději při nachlazení vyhnout

NachlazeníPrevence

Trápí vás nachlazení a ve snaze dokončit nekonečný seznam úkolů se léčíte slivovicí? Takhle raději ne – zaděláváte si totiž na mnohem větší zdravotní potíže. Přečtěte si, čeho se při nemoci vyvarovat.

1.     Na kloktání slivovice zapomeňte

Taky vám tatínek vždycky radil, abyste bolest krku vypálili pálenkou? Vysoký obsah alkoholu ale vysušuje sliznici, která je pak náchylnější k dalšímu poškození. Proto se při nemoci alkoholu raději vyhýbejte. Jestli hledáte účinného pomocníka proti bolesti v krku, vyzkoušejte Tantum Verde Spray Forte, který je stejně jako alkohol vhodný jen pro dospělé, ale na rozdíl od něj účinně bojuje s bolestí v krku.

2.     Nepřepínejte se

Všichni to známe. Cítíte, že na vás „něco leze“, ale na odpočinek nemáte čas. Pokud je vám nachlazení v patách, snažte se své aktivity omezit na minimum a co nejvíce odpočívejte. O pomoc s domácností poproste svou drahou polovičku nebo děti a dejte své zdraví na první místo. Nejen, že přecházením nemoci ohrožujete ostatní, ale mohlo by se to ve výsledku vymstít i vám.

Při nachlazení odpočívejte

3.     Látkové kapesníky vyměňte za papírové

Nedáte dopustit na látkové kapesníky? Děláte chybu. V látkových kapesnících se po jejich použití drží infekce, proto raději sáhněte po papírových kapesníkách, které po použití vyhoďte.

Látkové kapesníky vyměňte za papírové

4.     Nebraňte se lékům

Snažíte se za každou cenu bojovat s nachlazením bez léků? Můžete si tím přitížit. Obzvlášť pokud nemáte čas se vyležet. Zbytečně se netrapte a sáhněte po Tantum Verde – ať už ve formě pastilek nebo ve spreji. Pomáhá od bolesti v krku a potlačuje zánětlivé procesy. Pro děti od 4 let se hodí kloktadlo. Dětem, které neumí kloktat, vytřete ústa tamponem namočeným v roztoku. Přečtěte si další tipy, jak bojovat s bolestí krku u dětí.

5.     Vyhněte se saunám

Saunování je skvělé pro posilování imunity, pokud se však už nachlazení projevilo, sauně se obloukem vyhněte. Nejen, že vysoká teplota zhoršuje projevy nachlazení, malá místnost a teplé, vlhké prostředí je navíc ideální pro šíření bakterií a virů.

Při nachlazení se vyhněte saunám

6.     Nekombinujte protichůdné léky

Pokud se rozhodnete sáhnout po lécích, dejte si pozor na jejich vzájemné ovlivňování. Berete léky na vykašlávání? Tak se vyhněte lékům na uklidnění dýchacích cest a naopak. V dýchacích cestách by se totiž nahromadilo velké množství hlenu. Zklidňující léky totiž proces vykašlávání zpomalují. 

Máte nějaký další tip, co nedělat při nachlazení? Podělte se o něj s námi do komentářů na Facebooku.

Tantum Verde, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Orange and Honey a Tantum Verde Eukalyptus, Tantum Verde Spray Forte obsahují benzydamin-hydrochlorid. Léky k místnímu užití v krku a ústech. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.