Co na bolest zubů? Poradíme, jak se jí zbavit

Bolest dutiny ústníÚstní hygiena

Bolest zubů dokáže pořádně otrávit den. Tak co dělat, když vás začne trápit? Poradíme vám.

1.     Kloktejte

Babičky nám proti bolesti zubů radí kloktat slivovici, dejte si však pozor, ať nekloktáte příliš často. Alkohol může poškodit tkáň v dutině ústní a způsobit tak další neplechu. Šetrnější než kloktání alkoholových zásob je roztok Tantum Verde – díky kombinaci protizánětlivého, analgetického, lokálně anestetického a antimikrobiálního účinku vám rychle uleví od bolesti. Navíc je vhodný už pro děti od čtyř let – stačí namočit tampon do neředěného roztoku a vytřít jím dutinu ústní.

Žena s bolavým zubem se připravuje na kloktání.

2.     Vyplachujte heřmánkem

Heřmánek zklidňuje a má protizánětlivé účinky, proto i on skvěle funguje při zmírnění bolesti v dutině ústní. Jak na to? Polévkovou lžíci sušených květů zalijte 250 ml horké vody a nechte chvíli vyluhovat. Až voda trochu vychladne, namočte do ní vatový tampon a přiložte na bolavé místo.

TIP: Dbejte na celkovou ústní hygienu. Zjistěte si relevantní informace a vyhněte se řadě mýtů, které kolem ní kolují.

3.     Žvýkejte hřebíček

Aromatické koření obsahuje látku eugenol, která funguje jako lokální anestetikum. Stačí hřebíček rozkousat tam, kde vás zub bolí a po chvilce se dostaví úleva od bolesti.

Hřebíček pomáhá na bolest zubů.

4.     Chladivý obklad

Od nepříjemné tepavé bolesti dokáže zachránit i obyčejný led nebo mražená zelenina. Chladivý obklad zmenší otok a pomůže zmírnit bolest.

Drcený lest v dlaních zmenší otok.

Je bolest zubů neúnosná? Navštivte lékaře

Bolest zubů je neúnosná a doprovází ji otok, máte zarudlé dásně nebo zapáchající sekret? Raději se zbytečně netrapte a utíkejte k zubnímu lékaři, může jít totiž o zánět. Stejně tak, pokud bolest doprovází horečka nebo problémy s polykáním. Abyste bolesti příště předešli, myslete také na prevenci.

Máte nějaký osvědčený recept proti bolesti zubů? Napište nám jej do komentářů na Facebooku.

Související články

Kde Tantum Verde seženete?

Ve vaší oblíbené lékárně. A to i online. Bez receptu.

Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné rady pro zdraví celé rodiny.